Xapk Nedir? Android'de Xapk Dosyası Nasıl Kurulur?

$topic_query->title}}

Bir Android cep telefonuna XAPK yüklemek istiyor ancak nasıl yapılacağını bilmiyor musunuz? Endişelenmenize gerek yok, burada XAPK'yi Android'e nasıl kolay, hızlı ve eksiksiz bir şekilde yükleyeceğinizi öğreneceksiniz.

XAPK Nedir?

XAPK'nın nasıl kurulacağıyla ilgili tartışmaya geçmeden önce, XAPK'yı anlayabilmeniz için XAPK'nın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmeniz gerekli.
XAPK, OBB dosyasıyla birlikte APK biçiminde bir Android uygulamasının veya oyun yükleyicisinin birleştirilmiş bir dosyasıdır.
OBB, uygulamanın çalıştırması gereken destekleyici dosyalardan veya ek verilerden oluşan bir koleksiyondur. XAPK'nın her zaman tipik APK dosyalarından daha büyük olmasının nedeni budur.
Bu, Android kullanıcılarının uygulama veya oyun yüklemesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır, çünkü XAPK'yi yüklediğinizde OBB dosyası otomatik olarak yüklenecektir.

Android Telefona XAPK Dosyası Nasıl Kurulur?

XAPK Installer

XAPK Installer, XAPK dosyalarını Android telefonlara otomatik olarak yükleyebilen bir uygulamadır. Bu uygulama küçük ve oldukça hafif olmasına rağmen, XAPK yükleyici, bir Android telefona çok hızlı bir şekilde XAPK yükleyebilir.
Bir Android telefona otomatik olarak XAPK nasıl kurulur:
  1. XAPK Installer uygulamasını buradan indirin .
  2. Ardından uygulamayı Android telefonunuza yükleyin.
  3. Gerekli izinleri vermek yerine uygulamayı çalıştırın.
  4. Ardından bu uygulama, cep telefonlarında otomatik olarak XAPK algılamaya başlar.
  5. İstediğiniz XAPK dosyasındaki Yükle seçeneğine dokunun.
  6. Ardından XAPK kurulumu başlayacaktır.
  7. Bittiğinde, XAPK yüklenir.
  8. Tamamlandı.

XAPK Neden Yüklenemiyor?

XAPK'yı yüklemek nispeten kolay olsa da, bazı insanlar hala bazı sorunlar yaşıyor. İşte bunları çözmek için bazı sorunlar ve incelemeler:

Yükleme başarısız

Bu tür bir hata, genellikle kurulumun bilinmeyen kaynaklardan etkinleştirilmemesinden kaynaklanır. Bu seçeneği etkinleştirmek için Android Mobil Ayarları menüsünde Güvenlik özelliğine gitmeniz gerekir ve Bilinmeyen Kaynaklardan indirmeleri aktifleştirmeniz gerekmektedir.

Bozuk XAPK dosyası

Bozuk bir XAPK dosyası çalışmayacak ve hatta onu yüklemek bile başarısız olacaktır. Bunun nedeni, XAPK dosyalarını indirirken internet ağının daha az kararlı olması ve dolayısıyla XAPK dosyalarının zarar görmesidir.

Hafıza dolu


XAPK dosyalarının boyutu genellikle oldukça büyüktür çünkü zaten bir OBB klasörü veya gerekli ek veriler vardır. Bu nedenle, bir Android cep telefonuna XAPK yüklemeden önce, depolama alanında hala yeterli alan olduğundan emin olun.