4 min read

Minecraft Hakkında Az Bilinen 8 Gerçek

Minecraft Apk oyunu hakkında az bilinen detayları sizlerle paylaştık. Sevilen Minecraft oyunu hakkında sizi şaşırtacak bilgiler bu sayfada. İşte Minecraft hakkında az bilinen 8 gerçek

Haziran 01, 2022 10:06 Minecraft Hakkında Az Bilinen 8 Gerçek

Piyasaya sürülmesinden bu yana Minecraft’ın popülaritesi endişe verici bir oranda arttı ve onu tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri haline getirdi. Sınırsız yaratıcı özgürlüğün ve benzersiz oyun modlarının yanı sıra, çılgınlığını asıl çeken YouTube’daki içerik yaratıcılarıydı. Her şey lisanssız bir Bandicam yazılımına kaydedilen 480p videolar ile başladı. Daha sonra topluluk etkinliklerine, canlı yayınlara ve hatta para ödüllü turnuvalara kada dönüştü.

Ve bugün, Minecraft YouTube’da bir trilyondan fazla görüntülemeyi geçerek büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Minecraft’ın bu başarasından sonra bizde oyun hakkında az bilinen bazı gerçekleri sizlerle paylaşmaya karar verdik. İşte öğrenince şaşıracağınız az bilinen Minecraft gerçekleri:

Minecraft Oyunu Hakkında Az Bilinenler

Erken Gelişim ve İsim

İsveçli programcı Markus Persson, Minecraft’ın ilk sürümünü 10 Mayıs ile 16 Mayıs 2009 tarihleri ​​arasında yalnızca altı günde yarattı. Oyuna başlangıçta ‘Cave Game’ adı verildi ve tam sürümden önce iki yıl boyunca düzenli güncellemeler ve ince ayarlardan geçti. 2011 yılında piyasaya sürüldü.

Creeper’ların Kökeni


Creeper’lar, gizlice yanınıza yaklaşıp patlayan, en rastgele ortaya çıkan yaratıklardır. Bu lanetli yaratıklar aslında, oyun yapımcısının bir domuz yaratmaya çalıştığı, ancak kodu girerken yanlışlıkla yüksekliği ve uzunluğu değiştirdiği bir aksiliğin sonucuydu.

Korkunç Sesler


Nether’a ulaştığınızda, size patlayıcı ateş topları fırlatan yüzen, denizanası benzeri bir yaratıkla karşılaşacaksınız. Bu yaratığın tiz sızlanması aslında Minecraft müzik yapımcısı Daniel Rosenfeld’in kedisinin sesidir. Ses, kedi uykudan uyanırken kaza anında kaydedilmiştir.

Okul müfredatı olarak Minecraft

2013 yılında Viktor Rydberg adlı bir İsveç okulu, Minecraft’ı 13 yaşındaki öğrenciler için zorunlu ders haline getirdi. Amaç, çocuklara şehir planlamasını, çevresel kaygıları, ekip çalışmasını ve el-göz koordinasyonunu geliştirerek yaratıcı düşünme geliştirmelerine yardımcı olmaktı. Minecraft, 2016 yılında 10.000’den fazla öğretmen ve öğrenciden geri bildirim aldıktan sonra Avrupa okulları için bir Eğitim Sürümü de yayınladı

Minecraft aslında sonsuz değil

İddialarına rağmen Minecraft dünyası aslında sonsuz değil. Oyuncular uzayda daha fazla ilerlemeye devam ettikçe, dünya, arazinin garip bir şekilde yükleneceği ve bazı varlıkların mevcut olanların üzerine taşmaya başlayacağı buggy olmaya başlayacak. Belli bir noktadan sonra sizi bloke edecek birkaç katmanı olan Dünya Sınırına ulaşacaksınız. Eğer onu geçmeye çalışırsanız, oyun çökecektir.

Enderman dili


Minecraft topluluğu arasında popüler bir görüş, anlaşılmaz Enderman dilinin aslında İngilizcenin ters ve düşük perdeli olduğudur. Ancak geliştiriciler bir ‘Mojang’a Sor’ bölümünde bu teoriyi çürüttüler ve bunun sadece anlamsız bir iddia olduğunu açıkladılar.

Nadir yazım hatası


Minecraft dünyası Paskalya yumurtalarıyla dolu. Ancak bunların en nadide olanı menü ekranının kendisindedir. Her 10.000 oyun başlatıldığında, Java Sürümü menü ekranı, metnin “Minecraft” yerine “Minceraft” yazdığı bir yazım hatası görüntülendi.

Minecraft Twitter üzerinden satıldı

2014 yılında Minecraft’ın yaratıcısı, insanların oyununa teklif vermelerini isteyen bir tweet gönderdi . “Hayatıma devam edebilmem için Mojang payımı satın almak isteyen var mı?” dedi. Birçoğu bunu şaka olarak görse de, üç ay sonra Microsoft, Mojang Studios’u 2,5 milyar dolara satın aldı.

Minecraft oyunu hakkında şaşırtıcı bilgileri öğrendiğinize göre bu oyunu indirmek isteyebilirsiniz. Oyun normalde ücretli fakat Minecraft Apk sayfamızdan oyunu ücretsiz indirebilirsiniz.

Diğer Haberler